Monitory studyjne do 1000zl za parę
Tak jak w temacie, szukam monitorow do 1000zl za pare, jestem slabo obeznany w temacie, ale nie ukrywam ze od lat chorowalem na KRK-RP-8-G3.
Sprzet ma byc uzywany w domowym zaciszu, konkretnie mieszkanie w bloku, niewielki pokoj 4mx5m. Sprzet, uzywany ma byc w celu domowego homerecordingu.
Moze ktorys z Was ma wieksze doswiadczenie w temacie monitorow, ich doboru itp.
Prosze o wskazowki, sugestie, jakakolwiek pomoc w celu doboru sprzetu.
Zamierzam sie juz ktorys z koleji rok z zakupem sprzetu, ale zawsze stawalo cos na przeszkodzie - czyli wydatki - sila wyzsza. Teraz sa pieniazki, wiec moge dzialac w temacie.
Z gory dziekuje !!!
DrooM
Odpowiedz
Generalnie z rozmów z użytkownikami, oraz jednokrotnym odsłuchaniu, stwierdzam że KRK są trochę przysadzone w niskich częstotliwościach, co mi nie pasuje. Monitory od Yamahy model HS5, bardzo popularny, i brzmią według wielu osób bardzo dobrze, mimo iż według niektórych mają płaskie brzmienie, wydaje mi się że są one kontynuacją NS10, ale są tańsze, i aktywne ( ktoś z forum używa HS5 lub 7 Smile ), ja osobiście uwielbiłem sobie markę fostex, dla mojego ucha ich modele są najprzyjemniejsze, w porównaniu do KRK i M-audio, miały dla mnie to "coś" w sobie. Francesco używa Tannoy'i i wypowiadał się bardzo pozytywnie na ich temat, więc warto sprawdzić też ich ofertę. JBL LSR305 podobno rozwalają konkurentów, aczkolwiek nigdy ich nie słyszałem, więc się nie wypowiem. Polecam spojrzeć na ofertę z firmy Adam Audio, może znajdziesz używane w dobrej cenie, recenzję monitorków tej firmy stwierdzają że to naprawdę dobra klasa sprzętu, nawet modele z 4'' membraną w niższych częstotliwościach nie kuleją tak bardzo. Niżej podsyłam filmik porównujący część modeli przeze mnie wymienionych Smile

Odpowiedz
Z punktu widzenia realizacji dźwięku charakt. monitorów powinna być jak najbardziej płaska. Brzmienie może się nie podobać w pierwszej chwili, ale jak się ucho do niego ułoży to uwierzcie że zaczniecie produkować dużo lepiej brzmiące miksy.
A piszę to po kilka latach zabawy na Yamaha HS50, które podobno mają nieco uwypuklony środek. Ale jest to środek wzorcowej jakości.

P.S. Podobno brzmienie Yamah HS w porównaniu do NS10 to jest uśmiech dyskoteki - oczywiście odrobinę przesadziłem chodzi o to że jest dużo bardziej konsumenckie niż monitorowe. NS10 gra ponoć środkiem jak żaden inny monitor - i za to się je ceni.
Odpowiedz
(10.01.2015, 12:31)The Fender napisał(a): Z punktu widzenia realizacji dźwięku charakt. monitorów powinna być jak najbardziej płaska.
i tu najbardziej boli jeśli na tych monitorach również chcesz słuchać muzy...
jeśli ktoś chce słyszeć trochę basu polecam MAGNAT-y QUANTUM 673
Odpowiedz
Do słuchania muzy najfajniejszy zestaw jaki znam to Yamaha Piano Craft.
Jak komuś będzie brakowało basu, z tyłu jest wyjście na subwoofer Smile

Edit> przy okazji, czy przypadkiem to nie będzie kopia z HS ?
Odpowiedz
Monitory, jezeli bylaby taka mozliwosc, mialyby sluzyc do produkcji jak i sluchania muzyki. Wiem, ze bredze troszke, ale chcialbym wyposrodkowac ich zadanie, maja dobrze grac i ma sie na nich dobrze produkowac. Nie zalezy mi na mega basie, nie lubie jak mi dudni, ale nie chcialbym tez aby tego basu bylo za malo.
Odpowiedz
(10.01.2015, 16:35)The Fender napisał(a): Do słuchania muzy najfajniejszy zestaw jaki znam to Yamaha Piano Craft.
Jak komuś będzie brakowało basu, z tyłu jest wyjście na subwoofer Smile
niestety nowe modele ponoć dużo gorsze

@droom poczytaj na audiostereo albo innych forach o monitorach do muzyki elektronicznej
Odpowiedz
Jeśli mają fajnie grać dołem, to Tannoy Reveal szukaj w tych pieniądzach.
ASUS Z87-K
Core i5 4590/SPC Fortis2
Gigabyte GTX970
12GB DDR3
SPC Gladius M30
XFX PRO 550W
ESI MAYA
Yamaha HS50M

[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
Dzieki Panowie za pomoc, a co mozna powiedziec o tym modelu?
http://www.djshop.pl/i9237,maudio,m-audi...tuka-.html
Bardzo chwala go w sieci..
Odpowiedz
W jakim mieście mieszkasz?
ASUS Z87-K
Core i5 4590/SPC Fortis2
Gigabyte GTX970
12GB DDR3
SPC Gladius M30
XFX PRO 550W
ESI MAYA
Yamaha HS50M