saturacja?
wesmy przykladowo fruti maximusa ,zakladke master , sa dwa pokretla saturacji (trashold i sufit) , gdy krecimy trashold w lewo prawo jest SAT A  i SAT B , a teraz pytanie , jesli ustawiam jakis obszar (to na czerwono ) tej saturacji na monitorze maximusa to co ja robie i co sie wtedy dzieje ?
Odpowiedz
przesterowujesz (saturujesz) sygnał.
odpal sobie maximusa na zwykłej sinusoidzie i zobacz na wave candy co to dokładnie robi.
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
Jesteś pewien, że chcesz wiedzieć? Potem nie będziesz miał wymówki, że skopałeś mix. A coś mi mówi, że wcale lepszych mixów po tym wątku nie będziesz robił.
.̴̡̢̢̡̧̡̨̨̨̡̛̛͚̖̦̩̻̘̳̲̥͕̗̰͕͖̜̖̗̜̰̫̺̠̙̤̙̳̗̖͍̲̣̪̙̳̘̠͓̦̘̪͍͉͚̙͙͉̞̯͚͓͈͎͔̺̮̞̘̺̬̺̯̺̲̯͌̀̑͆̓̅̃̾̑̋̏͛͒̋̇͛̔͂̈́̊͊́̽̊̑͑͒̿̒̄̀͒͛́̈́͛͊́̽̌͆̇̃̐̑̓̽̂̎̅̀̊͐̿̍̎̋͐̉͒̑̔͗̄͑̔̍͐̊̈́̉̂̈́͑̆́̓́́̈̐̉̉̎̑̑͗̾̎̿̒̇̈́͊͗͊̌̒͌͆̍̋͑͐̆͘͘͘̕͘̚̚͠͠͝͝͝͝͝͝͝͝͝͠͝
Odpowiedz
musze sobie to wyobrazic bo nieogarne , dwa proste pytania,

"przesterowujesz" ale co to na czerwono czy reszte . proszekvfzuiljl7r fuk[
Odpowiedz
to było jedno pytanie.
cały sygnał. te podświetlenie na czerwono pokazuje tylko od jakiego momentu wskakuje soft clipping. ale nie radziłbym się tutaj sugerować żadnymi miernikami, ustawiaj tak żeby brzmiało jak najlepiej.
Odpowiedz
nic nierozumiem, tyle juz napisane ,nic niewiem

" te podświetlenie na czerwono pokazuje tylko od jakiego momentu wskakuje soft clipping" - od jakiego momentu? czyli to co daje na czerwono sie scisza podglasia? " od jakiego momentu wskakuje soft clipping" jak dojde do tego co to robi i co sie dzieje to opisze to w 10 slowac i kazdy napewno to ogarnie, nic niewiem dalej , naprawde , obszar na czerwono to soft cliping, chyba nie

mam ogarnietego maximusa tylko te 2 pokretla saturaji sprawiaja ze niespie po nocach

"cały sygnał" - ?? - ustawiam to na czerwono i podkrecam caly sygnal, topoco to na czerwono tam zaznaczam skora i tak wszystko idzie bez ruznicy , wieze ze jest jakies logiczne wytlumaczenie , naprawde niewiem , niepotrafie ,

", ustawiaj tak żeby brzmiało jak najlepiej."- jak ja niewiem co sie tam dzieje i co tym moge zdzialac , co to daje , dlaczego warto z tego korzystac?
Odpowiedz
przepraszam ze post pod postem ale wyjasniam saturacje w prostych slowach

saturacja to cos jakby sygnal ktory jest saturowany zostal "ogrzany przez lampy" i wszystko
Odpowiedz
[Obrazek: q3WNfJ1.png]
CEIL to maksymalna amplituda
THRES to od od jakiej wartości ma się zaczynać "wygładzanie" górnej części
narysowałem tylko co się dzieje na dodatniej wartości, ale na ujemnej działa tak samo
Odpowiedz
wygladzanie? czyli , co? czylj jeszcze taki soft clipping? plus te lampy?

czyli ogrzewa i lagodzi jakby amplitude?

mniej wiecej juz wiem , jak zaczne dzialac , to na sluch to wezme i bede wiedzial , dzieki , juz jestem lepszy
Odpowiedz
tak, soft clipping. lampy, taśma etc powodują podobny efekt tylko inaczej reagują na różne częstotliwości
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości