Wokal Disco Polo
Witam wszystkich.

Trochę zagłębiłem się w produkcję muzyczną ostatnimi czasy bardziej na własną rękę (bez pomocy nikogo, metodą prób i błędów Smile ) i niebawem czeka mnie nagranie wokalu który dalej muszę przerobić nadając mu trochę tego charakterystycznego metalicu znanego z piosenek disco polo w stylu Cliver itd.

Wiadomo, trzeba odpowiednio nawalić reverbu oraz delaya ale właśnie - jak wydobyć ten charakterystyczny 'metalic' z wokalu? Co trzeba nałożyć, jakie pluginy zastosować? Myślałem żeby coś eksperymentować z jakimś vocoderem ale to chyba nie tędy droga, bo nie chcę uzyskać melodii dodatkowej w wokalu tylko no samo to metalowe, płaskie brzmienie.

Ktoś coś wie w temacie .. ?? Smile-big
Odpowiedz
Cytat:muszę przerobić nadając mu trochę tego charakterystycznego metalicu znanego z piosenek disco polo w stylu Cliver itd.

Niestety nie wiem czym jest ten charakterystyczny metalic znany z piosenek disco polo w stylu Cliver i wątpie, czy ktokolwiek na tym forum wie, więc jeśli chcesz odpowiedzi na pytanie, to dobrze byłoby załączyć jakikolwiek przykład.
Odpowiedz
chodzi o autotune zapewne - czyli wtyczka typu prostackie "Newtone' albo pro "melodyne" itp, są też jakieś darmowe
Odpowiedz
 Podziekowania: kokojamboxd(+1)
Właśnie zagłębiłem się w tematy Auto Tune - czy ta wtyczka załatwi sprawę? Bo jak nazwa wskazuje auto-tune'm wyrównuję melodię jak ktoś zafałszuję, jednak fakt faktem w większości wtyczek jest więcej gałek jakieś tam "Humanize" itd itd (jeszcze nie znam się na tym za dobrze). Jeżeli to załatwi sprawę, to dajcie namiary na jakiś dobry autotune, żebym mógł to zrobić.

Odwołuję się do nagrania To ona mnie wyrwała.

Mam acapellę do tego i wyraźnie słychać kupę reverbu, jeszcze więcej delay'a, drugi głos w tle iii... właśnie to coś co sprawia że głos jest taki na wierzchu, taki płaski czy bardziej spłycony i jak dla mnie trochę metalowy. Spłycenie wokalu pewnie załatwi dobry eq, ale co z tym metalicem ?

Ja uwielbiam ją - chociaż jak dalej słucham to tak jakby mniej tego metalicu słyszę - może faktycznie jakiś dobry autotune ogarnie bazę tak więc prosiłbym Was o jakieś propozycje, mogą być darmowe jak i te płatne. Pracuję w FL12 tak więc żeby w VST były albo w czymś, żebym mógł w tym DAWiku odpalić
Odpowiedz
humanize = randomizer

http://blog.wavosaur.com/5-free-autotune-vst/
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
(26.08.2015, 09:48)Impakt napisał(a): humanize = randomizer

Kolega impakt może trochę jaśniej? Bo nie rozumiem ani jednego ani drugiego pojęcia Smile
Odpowiedz
Używając klasycznego auto-tune'a możesz uzyskać wokal taki jak tu nie wiem jednak, czy taki efekt Cię zadowoli. Kiedyś czytałem, że oni przepuszczają to przez jakiś efekt wbudowany w jakiejś klawiaturce Casio czy Yamaha. Fakt faktem, w nagraniu przytoczonym przeze mnie, auto-tune jest ustawiony na szybki czas reakcji i mocną korekcję. Odpowiednio regulując możesz uzykać efekt, którego poszukujesz.Powodzenia Smile
PS: Mocno spłycisz wokal, przyciszając główne harmoniczne wokalu Smile
Odpowiedz
I jak wyżej tym razem kolego chocolatekoster - o co chodzi z przyciszeniem głównych harmonicznych wokalu? Bo nie rozumiem - chodzi o wycięcie eq co trzeba czy miałeś coś innego na myśli? Pierwszy raz będę pracować z wokalem i nie jestem jeszcze aż tak obeznany w tym temacie Smile

P.S. Humanize oraz Randomize - ktoś wyjaśni mi te pojęcia ( w odniesieniu do gałek we wtyczkach
Odpowiedz
jak pisałem, z wtyczek ogarnij: melodyne (złozone), albo newtone (proste). nie tylko skorygujesz, ale zrobisz z wokalem co tylko zechcesz. można ciekawe efekty osiągnąć
Odpowiedz
No i takiej odpowiedzi szukałem Smile THX
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości