FL Studio 12 wydane
W końcu po 5 becie mamy nowego wektorowego frutka, oby nie miał dużo błędów
Odpowiedz
Widzę że zmieniła się tabela na stronce, maximus (pełna wersja) jest teraz w producer edition. Zdziwiłem się że nie mam w demo mode.
Odpowiedz
U mnie jakimś cudem zużycie procesora jest w kosmosie. Tam gdzie w Beta 4 miałem, dajmy na to 38%, teraz mam ~90% przy tych samych ustawieniach i to samo pokazuje windowsowy manager zadań.
Odpowiedz
U mnie podobnie, w porównaniu z wersją 11 różnica jest spora.
Odpowiedz
Tak przy okazji mam małe pytanko - czy kiedy pracujecie w Fl'ku to na jakich ustawieniach karty dźwiękowej bazujecie?? Ja obecnie mam Xonara DG od ASUS'a i naturalnie przerzucam głębię dźwięku na 24 bity, gdyż dla mnie jest to spora różnica 16 a 24 ale jak to jest z próbkowaniem?? Kiedy zmieniam je z 44.1 kHz na wyższe, to FL'studio się pluje że niektóre pluginy mogą działać źle, i żeby taką zmianę wykonywać tylko, kiedy będzie to konieczne. Ale znowu (co mnie osobiście dziwi) na maxymalnym próbkowaniu 96kHz (to jest max mojej kart dźwiękowej) mam niższą latencję niż na 44.1 kHz. Wiadomo, do nagrywania zewnętrznych urządzeń im większe próbkowanie tym lepiej, zdaje sobie z tego sprawę ALE do normalnej pracy ze synthami i wgl czy to próbkowanie 96 khz jest aż tak istotne?? W FL'u 11stce i tak do renderowania mp3 musiałem przerzucać te ustawienia na słabsze, bo mi błąd wyskakiwał.
Jak wy pracujecie?? Na wyższym/niższym próbkowaniu??
Nie rozumiem co mam wybierać - niższą latencję ( i z tego korzystam), i słuchać komunikatów Fla że pluginy mogą nie działać (faktycznie tak jest?? może się tak zdarzyć, że plugin nie będzie grał odpowiednio przy próbkowaniu 96 zamiast przy 44 czy to FlStudio tak ściemnia??) i z wyższą latencją (około 5-6 ms a to dużo, na 96kHz mam 2-3ms co jest jak najbardziej znośne) produkować??

P.S. Już testuję FL 12 Smile-big
Odpowiedz
Wow 5-6ms to jest dużo? Ciężko mi uwierzyć, że naprawdę odczuwacz różnicę między, powiedzmy, 3ms a 5ms. Przecież akustyczne pianino ma z reguły ok 80ms.
Odpowiedz
Zużycie procka mam to samo, przy instalacji zaznaczyłem pobranie konfiguracji z wcześniejszej zainstalowanej wersji. Projekty z 12 nie chodzą na 11, myślałem że to tylko przypadłość bety.
Odpowiedz
Dobra, to nie wina 12tki tylko mojego wrodzonego debilizmu. Nie miałem zaznaczonych multithreaded processing, wszystko na jednym wątku nawalało i dziwiłem się co tak procesor gniecie Smile
Odpowiedz
(22.04.2015, 22:18)kociol21 napisał(a): Wow 5-6ms to jest dużo? Ciężko mi uwierzyć, że naprawdę odczuwacz różnicę między, powiedzmy, 3ms a 5ms. Przecież akustyczne pianino ma z reguły ok 80ms.

Jak chcę zagrać sobie jakiś utworek ale nie nagrywając go tylko o tak sobie poplumkać bo już 13 lat gram na klawiszowych, to przy 5-6ms absolutnie nie ma mowy o żadnym graniu. Jak tam robię jakiegoś mashupa czy coś bez dużej ilości instrumentów wirtualnych to sobie podwyższam tę latencję, żeby CPU sobie dychło trochę, ale do takiego grania takiego zwyczajnego to 3ms jest znośne ale denerwujące, dopiero przy 2ms można mówić o jakimkolwiek porządnym graniu tak jakby live.

P.S. Aale jak to jest z tym próbkowaniem?? Dlaczego moja karta (Xonar DG) przy wyższym próbkowaniu daje niższą latencję niż przy niższym?? Jakie to próbkowanie ma znaczenie przy pracy tylko ze synthami, żadnego nagrywania zewnętrznych urządzeń ??
Odpowiedz
"Producer edition gains Sytrus & Maximus"
piękny gest, a więc Sytrus też w prezencie! Tongue
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości