Pokrętło do zmiany obrazu stereo nie działa FL STUDIO 20.7
Witajcie, 

Zwracam się z dziwnym dla mnie problemem.
Używam FL Studio od wersji 6 więc lata i nie mogę sobie z tym poradzić.
Pisałem do supportu na formu image line, ale nadal bez odzewu.
Otóż nieważne jak kręcę pokrętłami  stereo separation w mikserze, czy to na kanale master (sumie), czy insertach, to nie ma żadnej zmiany obrazu stereo. Ani w pozycji maksymalnego przekręcenia w prawo (mono, merged), ani w żadnej innej.
Niezależnie od tego czy wybieram interfejs Focusrite Solo 2i2 czy streowniki ASIO 4ALL, czy podstawowy sterownik audio, problem występuje.

Czy ktoś doświadczył podobnej sytuacji?
Odpowiedz
a sama panorama na lewo/prawo działa? może wrzucił ci się jakiś dziwny plugin na master albo kanał selected i coś ci pieprzy, to dosyć częsty przypadek. zobacz też jakąś wtyczką VST co robi to samo. chyba nawet w FLu powinno być wbudowany plugin który takie coś robi
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
Witaj,

Nie mam nic na kanale master oprócz limitera na początku produkcji. Co ciekawe pokrętło panning (lewo - prawo) też nie zmienia brzmienia. I w skrajnych pozycjach lewo - prawo, dźwięk słychać w obu słuchawkach (na nich pracuję) a tak nie powinno być. Nie mam pojęcia w czym jest problem. Co ciekawe ustawienia np. panning albo stereo we wtyczkach np., teraz sprawdziłem Sylenth'a - nie mają żadnego znaczenia również, tak jakby wszystko było w mono na dzień dobry.

Puściłem taki test:

https://www.youtube.com/watch?v=6TWJaFD6R2s

I każdy wariant brzmi identycznie Sad - dźwięk jest tak samo głośny z lewej jak i prawej strony i obie słuchawki grają jednocześnie co świadczy, że wszystko gra u mnie w mono.

To mój komputer - najważniejsze elementy:

Procesor: AMD RYZEN 5 3600X
Płyta główna: ASrock B450m STEEL LEGEND
Interfejs: Focusrite Solo 2i2
Słuchawki: AKG 240 Studio/Głośniki M-Audio BX5 D3 ale obecnie ich nie używam
Odpowiedz
czyli gra ci w mono cały system, nie tylko FL.

najłatwiej będzie na początek zweryfikować czy to wina interfejsu, sprawdź go na innym komputerze czy dalej wszystko gra w mono.
Odpowiedz
Mało prawdopdoobne ale: miałem podobną sytuacje u znajomego - zobacz menu ułatwień dostępu - przycisk Windows na klawiaturze -> zacznij wpisywać "ułatwienia dostępu" -> enter i wybierz podmenu dźwięk z panelu po lewej. Jest tam opcja "włącz dźwięk mono". Zobacz czy przypadkiem nie jest zaznaczona.
Odpowiedz
(21.06.2020, 17:17)belothar napisał(a): Mało prawdopdoobne ale: miałem podobną sytuacje u znajomego - zobacz menu ułatwień dostępu - przycisk Windows na klawiaturze -> zacznij wpisywać "ułatwienia dostępu" -> enter i wybierz podmenu dźwięk z panelu po lewej. Jest tam opcja "włącz dźwięk mono". Zobacz czy przypadkiem nie jest zaznaczona.

Witajcie, dzwięk mono w ułatwieniach dostępu był wyłączony. Podłączyłem słuchawki bezpośrednio do komputera i wszystko działa jak należy, więc to ani wina windowsa, ani FL Studio. Z jakiegoś powodu interfejs uniemożliwia panning i zmianę przestrzeni stereo.
Czas napisać do firmy Foscusrite.
Odpowiedz
nie miałem nigdy focusrite scarlett, ale może jest jakaś opcja w ustawieniach interfejsu?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości