szumy po wyrenderowaniu
Cześć, od miesiąca walczę z problemem z mikrofonem (behringer C1u) w reaperze. Obejrzałem parę poradników w internecie jak ustawić mikrofon, wyciszyć itp. Wszystko zrobiłem, i podczas nagrywania nie ma szumów, stosuje wtyczki, które mają szum usuwać i jest dobrze. Natomiast po wyrenderowaniu wokalu kiedy otwieram go w pliku słychać szumy niezależnie od miejsca nagrywania w pokoju, szumy są cały czas takie same mimo, że mam wtyczki ustawione. Wie ktoś tu może co może się dziać i jak to mogę naprawić? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Odpowiedz
Jeśli Ci zależy na pomocy, to zawsze w takich przypadkach jak powyższy, podawaj jak najwięcej informacji i dołącz próbkę. Szumy są różne, można z nich wiele się dowiedzieć, więc  byłoby dobrze go posłuchać.
Jaki masz łańcuch wtyczek na śladzie mikrofonu? Czego konkretnie używasz do redukcji szumów? Czy podczas odtwarzaniu pliku słyszysz ten sam szum, który był w projekcie bez redukcji szumu, czy jest to inny szum?
Jeśli w projekcie podczas odsłuchu jest dobrze, to może źle eksportujesz np. surowe stemy zamiast typowego mixdownu. Spróbuj renderowania online - w czasie rzeczywistym posłuchasz co się właśnie eksportuje do pliku (chyba, że w Reaper nie daje odsłuchu). I jeśli nie będziesz słyszał wtedy szumu, to wina leży raczej gdzieś indziej.
Odpowiedz
Racja, jakoś totalnie nie pomyślałem, żeby napisać co i jak mam ustawione. Nie wiem od czego dokładnie zacząć i się nie znam za bardzo, ale powiem co mam zmienione i ustawione.

Używam wtyczek VST ReaFir i ReaGate, w ustawieniach zmieniłem "audio system" na ASIO, na koniec wszystko renderuje opcją "Consolidate/Export tracks.

W tym linku jest około 10 sekundowe nagranie szumu, który słyszę po wyrenderowaniu, którego podczas nagrywania nie słychać w ogóle.

http://hostuje.net/file.php?id=6f69c8f18...9c8cd1d1e5
Odpowiedz
ja nagrywam mikrofon w COOL EDIT DELUXE jest ok
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości